UPUTE RODITELJIMA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 30. 3. 2020.

Poštovani roditelji,

svi  smo se našli u situaciji koja predstavlja veliki izazov za Vas i Vašu djecu kao i učitelje- od vođenja i  praćenja nastave na daljinu, organizacije čuvanja djece i pomoći prilikom učenja.

Vi ne morate i ne možete zamijeniti učitelje. Većinu aktivnosti i zadataka učenici mogu i trebaju obavljati samostalno.  Učenje  je dužnost  učenika – nemojte upasti u zamku obavljanja njihovog posla umjesto njih.

Najvažnije je  napraviti im „raspored rada“  kako biste im pomogli održati stalni oblik organizacije rada.

Važno je da učenici imaju  rutinu jer onda najbolje uče. Pomognite im da naprave dnevni raspored.  Provjerite u toku dana kad stignete, jesu li se vaša djeca javila u grupe predmeta koje su imali na rasporedu i obavila zadatke. Učitelji će također od njih tražiti povratnu informaciju. Učenici moraju do sljedećeg sata dati povratnu informaciju učitelju. Ako neće obavljati svoje obaveze, razrednici će Vas obavijestiti o tome kako učenici ne bi zaostajali s nastavom te kako bi  znali da ne mogu izbjegavati svoje obaveze. Oni često  misle da  u virtualnom svijetu mogu zabušavati, što je potpuno krivo uvjerenje jer je u virtualnom svijetu sve vidljivo i ostaje pisani trag.

Ako imate problema, svakako nam se obratite. U ovoj situaciji smo svi zajedno i moramo si međusobno pružiti podršku.

Budimo tolerantni i strpljivi, ali s jasno definiranim obavezama kako bismo ih usmjerili i održali red.

Hvala Vam na suradnji, strpljenju i povratnim informacijama koje nam omogućuju unapređivanje rada u online okruženju.

Ravnateljica