« Ožujak 2024 »

Mentorstvo škola-školi O projektu MenSI Ključni ciljevi projekta MenSI su:

Projekt Mentorstvo za unaprjeđivanje škole (MenSI) je 28-mjesečna akcija koordinacije i podrške koji se financira iz programa Obzor 2020 Europske komisije. Tijekom projekta provest će se paneuropsko istraživanje o tome kako različiti pristupi mentorstvu mogu podržati uključivanje inovativnih praksi digitalnog poučavanja u osnovne i srednje škole.

Projektni partneri su:

• European Schoolnet, Belgija
  • INDIRE – Istituto Nazionale di Documentazione per l'Innovazione e la Ricerca Educativa, Italija
  • Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Hrvatska
  • Dum Zahranicni Spoluprace, Češka
  • Oktatasi Hivatal, Mađarska
  • Ministerio da Educacao e Ciencia, Portugal
  • GO! - Het Gemeenschapsonderwijs, Belgija
  • Brunel University London, UK

Tijekom projekta stvorila se mreža od 24 mentorske škole koje će raditi s 96 mentoriranih škola s ciljem razvijanja inovativnih pedagoških praksi koje uključuju digitalnu tehnologiju u poučavanju i učenju.

U projektu sudjeluju 4 mentorske i 16 mentoriranih škola:

Mentorske škole redovito koriste IKT za učenje, poučavanje, profesionalni razvoj i upravljanje školom.

Mentorirane škole još uvijek ne koriste IKT sistematski u cijeloj školi, ali imaju veliku motivaciju i interes.

Naša škola je jedna od 4 mentorirane škole kojima je II. OŠ Bjelovar mentorska škola. Koordinatorica u našoj školi je učiteljica informatike Katarina Muranić.

Više o projektu i aktivnostima možete pogledati na  poveznici.