« Ožujak 2024 »

NAŠA MALA KNJIŽNICA

Naša mala knjižnica međunarodni je projekt za poticanje čitanja koji provodimo već nekoliko godina u suradnji s izdavačkom kućom Ibis grafika.

Svrha ovoga je projekta ponuditi djeci knjigu koja zaokuplja pažnju svojim cjelokupnim sadržajem, potaknuti na čitanje uz promišljanje i aktivno sudjelovati u stvaranju publike koja razmišlja, analizira i usmjereno djeluje na svim područjima društvenog života.

Ove godine u projektu sudjeluju Hrvatska, Slovenija i Estonija. Djeca tako mogu čitati moderne slikovnice i knjige nastale u suradnji s priznatim autorima i ilustratorima. Uz šest slikovnica dolaze i tematske kreativne knjižice koje zanimljivim zadacima i likovnim izazovima  potiču djecu na stvaranje i izražavanje, razvoj svijesti o sebi i svojoj okolini, jačanje samopouzdanja i stvaranje vlastitog mišljenja.

Ove školske godine u projekt su se uključili učenici 3.b razreda PO Slatina sa učiteljicom Mijom Mališ. Marljivo čitaju knjige, rješavaju zadatke u kreativnim knjižnicama te sudjeluju u nagradnim zadacima.

Koordinatorica projekta je Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka

Više o projektu možete saznati na službenim stranicama: https://nasamalaknjiznica.hr/

Stranicu uredila Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka