« Svibanj 2024 »

POSJETILA NAS JE ŽELJKA HORVAT-VUKELJA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 5. 4. 2019.

Kako bi obilježili Međunarodni dan dječje knjige i nadolazeći Svjetski dan knjige, u goste smo pozvali dječju književnicu Željku Horvat-Vukelja. Gošća je 4. travnja obišla učenike razredne nastave PO Slatina i matične škole.

Književnica je najprije posjetila PO Slatina. Vesela, vedra i nasmijana gošća puni je sat vremena zaokupljala pažnju učenika poučnim pričama. Iz svoje vjerne suputnice, Ljubice Torbić (ljubičaste torbe), književnica je izvlačila rekvizite i neobične predmete. Učenici su tako čuli priče iz šumske škole, prepoznavali glazbene instrumente, glumili i smijali se zajedno s gošćom. Na kraju su dobili čistu peticu i pohvalu za kulturno ponašanje.

Susret se nastavio u matičnoj školi gdje su učenici već nestrpljivo čekali gospođu Željku. Tamo je iz njene torbe izašao jedan ključ s neobičnom pričom, a gošća je iskoristila pianino koji se nalazio u učionici te zajedno s učenicima svirala glazbu šumskog tuluma. Sat je bio ispunjen glazbom i pjesmom, ali i pričama, šalama, glumom i smijehom. Bio je to sat na kojem su učenici mnogo naučili, ali se i jako dobro zabavili.

Susrete je organizirala knjižničarka u suradnji s promotorom Školske knjige, a učenici su na kraju nabavili Željkine knjige te dobili posvetu.

U prilogu pogledajte filmić s fotografijama susreta.

Priloženi dokumenti:
Zeljka_Horvat-Vukelja_Mali.mp4 (4.26 MB)