ZVRKAONICA

21. veljače povodom obilježavanja Međunarodnog dana materinjeg jezika, našu je školu posjetio gospodin Siniša Cmrk održavši učenicima razredne nastave radionicu Zvrkaonicu.

Radi se o glumačko-pisateljsko-čitateljskom susretu prilikom kojeg je gospodin Siniša predstavio svoju knjigu ''Zvrk domaćinstvo – Priče mačka Pisa u stihoPisu''.

Najprije su u susretu uživali učenici PO Slatina. Uz obilje smijeha, zajedno su osmišljavali pjesmice na temelju jedne riječi. Gost je ostvario interakciju s učenicima te izgovorio pjesmice svakoj od učiteljica.

Nakon toga dočekali su ga učenici u matičnoj školi. Zvrkaste pjesmice nastale su u tren oka, a veselje i smijeh kad su učenici razgovarali na pačjem i guščjem jeziku. Radionica je prebrzo završila, ali nadamo se da ćemo opet ugostiti gospodina Sinišu i slagati nove rime u društvu s mačkom Pisom.

Na ovom susretu učenici su se zabavili, nasmijali, ali i naučili slagati rime i diviti se ljepoti seoskog života te njegovati životne vrijednosti i kajkavsko narječje. Zahvaljujemo našem gostu na prelijepim druženjima kojima nas je razveselio ali i potaknuo da razmišljamo o životnim mudrostima.

Susret je ostvaren u suradnji s nakladničkom kućom Alka script, te je omogućio da naša knjižnica bude bogatija za 19 novih naslova.

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 21. 2. 2018.

ZVRKAONICA

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 21. 2. 2018.

« Lipanj 2018 »