DAN RUŽIČASTIH MAJICA

27. siječnja učenici predmetne nastave sa svojim su učiteljima održali integrirani dan na temu Dan ružičastih majica - prevencija vršnjačkog nasilja.

Taj se dan inače obilježava zadnje srijede u veljači i poznat je kao Pink Shirt Day. Radi se o programu prevencije vršnjačkog nasilja. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice. (preuzeto sa službene stranice Centra za prevenciju nasilja).

Naši učenici najprije su slušali predavanje o prevenciji vršnjačkog nasilja koje je održala Sandra Kos, djelatnica Obiteljskog centra Krapina. Zatim su se podijelili u radionice u kojima su promišljali nasilje i kako ga spriječiti. Nakon radionica prezentirali su svoje radove te poručili STOP NASILJU!

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 30. 1. 2017.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 30. 1. 2017.

« Lipanj 2017 »