« Svibanj 2024 »

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 8. 12. 2014.

U petak 5. prosinca započeo je novi ciklus projekta ''Čitamo mi, u obitelji svi''. Ove su školske godine u projekt uključeni učenici 3. razreda matične škole s učiteljicom Vesnom Mikša i učenici 3.a Područnog odjela Slatina s učiteljicom Andrejom Cigula.

Učenici će petkom nositi kući ruksak s osam knjiga, čitati sa svojom obitelji i članovima kućanstva te bilježiti dojmove u za to predviđenu bilježnicu. Srijedom će svaki učenik pročitati svoje dojmove prijateljima iz razreda.

Ovo je već četvrta godina kako se projekt provodi u našoj školi. Osmislila ga je Hrvatska mreža školskih knjižničara, a uključuju se škole iz cijele Hrvatske. Koordinator projekta u našoj školi je školska knjižničarka Jasenka Marmilić.

Svim učenicima i njihovim roditeljima želimo uspješno sudjelovanje u projektu, te mnogo radosnih trenutaka u druženju s knjigama!

Ruksak sadrži sljedeće knjige: Ljubavne muke jednog Luke, Veliki pothvat, Ja, putnik, Krtekov tjedan, Promjene životinjskih staništa, Igračke - suveniri, Što činiti kada smo uplašeni i zabrinuti: vodič za klince, Ne bi želio biti graditelj piramida!