« Svibanj 2024 »

AH, TA LJUBAV...
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 17. 2. 2014.

Povodom Valentinovog u našoj se školi već četvrtu godinu raspisuje školski literarni natječaj pod nazivom ''Ljubav u nama''. Učenici rado sudjeluju na natječaju pišući pjesme, poruke i sastavke posvećene ljubavi.

Nakon što je prosudbeno povjerenstvo u sastavu učiteljice hrvatskog jezika i knjižničarke odabralo najbolje radove, na samo Valentinovo održana je mala svečanost. Čuli smo naš raspjevani zbor, a zatim su proglašeni pobjednici natječaja. Treće mjesto pripalo je Eriku Poslončecu iz 2.a koji je napisao pjesmu ''Ljubav''. Karla Poslončec iz 5.a osvojila je drugo mjesto s pjesmom ''Dječak i ja'', dok je najboljom proglašena pjesma ''Teška ljubav'' Ana –Marije Škrnjug iz 7.a. Komisija je posebno pohvalila učenicu Helenu Dolovčak iz 5.a koja svake godine sudjeluje lijepim radom. Program smo završili čitanjem nagrađenih pjesama.

Pobjednici literarnog natječaja su dobili priznanja i nagrade, a ostalima smo poručili kako se nadamo da će i iduće godine imati inspiraciju za pisanje lijepih pjesama.

Kako bi Valentinovo proslavili što ljepše i darovali nešto lijepo dragoj osobi, učenici su mogli kupiti keramička srca i prigodne poklone koji su izrađeni u sklopu projekta ''Škole za Afriku''.

U prilogu pročitajte nagrađene radove.

Priloženi dokumenti:
najbolje_pjesme_valentinovo.doc (28.50 KB)