Uključili smo se u eTwinning projekt Godina čitanja 2021.
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 10. 3. 2021.

Ministarstvo kulture i medija te Vlada RH proglasili su 2021. godinu ''Godinom čitanja''. Ta je odluka u skladu s Nacionalnom strategijom za promicanje čitanja s ciljem razvoja kulture čitanja i čitalačke pismenosti. Naša škola uključit će se u ovu manifestaciju sudjelovanjem u eTwinning projektu školskih knjižničara: Godina čitanja 2021.

Projekt je pokrenula Snježana Kovačević, stručna suradnica knižničarka u OŠ Zlatar Bistrica s ciljem okupljanja školskih knjižničara iz cijele Hrvatske koji će zajedno na platformi eTwinning razmjenjivati ideje, osmišljavati i provoditi aktivnosti za poticanje čitanja.

U projektu će aktivno  sudjelovati učenici 2.a razreda s svojom učiteljicom Andrejom Cigula. Oni će od ožujka do prosinca sudjelovati u aktivnostima koje će pripremiti knjižničarka s učiteljicom. U projekt ćemo povremeno uključiti i ostale učenike razredne i predmetne nastave te tako prigodno obilježiti Svjetski dan poezije, Međunarodni dan dječje knjige, Dan hrvatske knjige.

Sve aktivnosti bit će dokumentirane i postavljene na TwinSpace stranici projekta koju ćete moći posjetiti kaad bude objavljena na web stranici škole.

Pozivam vas da podržite naš projekt i da sami odvojite svakodnevno malo vremena i ''pustite sve i čitajte''.

Jasenka Marmilić, stručna suradica knjižničarka