DAN SIGURNIJEG INTERNETA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 5. 2. 2024.

Uz Dan sigurnijeg interneta koji se ove godine obilježava 6. veljače, stručna suradnica knjižničarka održala je radionicu Balansiram s učenicima 1./3. b razreda PO Slatina.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je ''Gejmaj sigurno''. Kako učenici već od najranije dobi provode mnogo vremena igrajući igrice na mobitelima, tabletima ili igraćim konzolama, cilj radionice bio je pronaći alternativne aktivnosti za provođenje slobodnog vremena.

Nakon razgovora o tome koje igrice učenici igraju te koliko vremena provode igrajući, osvijestili su što se sve može dogoditi ako predugo igraju. Pokušali su navesti aktivnosti koje ih čine sretnima i ispunjenima, a da nisu vezane uz računala. Tako su napravili balans između igranja igrica i niza alternativnih aktivnosti poput igranja društvenih igara uživo i vani u prirodi, vožnje bicikla, bavljenja sportom. Zaključili smo da su igrice korisne za učenje i zabavu, ali je potrebno pronaći ravnotežu između vremena pred ekranima i bavljenja zdravim aktivnostima.

Radionica je provedena prema besplatnim edukativnim materijalima Centra za sigurniji internet.