Počeo projekt ČITAMO MI, U OBITELJI SVI
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 1. 2. 2012.

1. veljače započelo je konkretno provođenje projekta ''Čitamo mi, u obitelji svi'' u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara. Projekt provodi školska knjižničarka. Uključeni su učenici 3.a iz matične škole u Petrovskom te učenici 3.a iz Područne škole Slatina, njihove učiteljice te svi ukućani i članovi obitelji.

Cilj ovog projekta je razvijati kod učenika tehniku čitanja, ukazati roditeljima koliko je važno za njihovu djecu da svladaju tehniku čitanja, potaknuti roditelje da čitaju pred djecom i sa djecom.

Novčanu potporu za provođenje projekta u našoj županiji dala je Krapinsko-zagorska županija (g. Ivan Lamot).

Nakon što su obavljene sve pripremne radnje projekt je krenuo tako što je za svaki razred osiguran ruksak sa po 8 knjiga namijenjenih cijeloj obitelji i svim ukućanima.

Petkom će učenici nositi ruksak kući, čitati knjige s obitelji, upisivati dojmove u bilježnicu dojmova, a zatim srijedom donositi ruksak u školu i pričati o zanimljivostima dok su knjige bile u obitelji.

Učenici, učiteljice i roditelji rado su se uključili u projekt. Nakon što svi učenici dobe priliku odnijeti ruksak kući, sumirat će se svi dojmovi te odabrati i objaviti najbolji.

Svim učenicima koji sudjeluju u projektu i njihovim ukućanima želimo puno ugodnih trenutaka uz druženje s knjigom.