RUKSAK PUN KULTURE - RADIONICA STOP ANIMACIJE

U sklopu projekta Ruksak pun kulture - umjetnost i kultura u vrtiću i školi, za čije provođenje je odabrana i naša škola, 4. studenog posjetile su nas djelatnice Autonomnog kulturnog centra Attack i održale radionicu stop animacije.

15-ak učenika predmetne nastave upoznalo se s osnovama animacije te su zatim prionuli izradi svog prvog filma. Najprije su ideju za likove skicirali na papir,a zatim u plastelinu modelirali zamišljene likove. Slijedio je najzanimljiviji dio - snimanje filma. Pomoću besplatne aplikacije za stop animaciju na tabletu ili mobitelu, učenici su vrlo brzo svladali tehniku snimanja te su nastali zanimljivi filmovi.

Voditeljice radionice su obećale snimljene filmove obraditi i poslati nam gotovi film koji ćete moći vidjet na našoj web stranici.

Učenici su uživali u trosatnoj radionici, dobro se zabavili i naučili nešto novo. Nadamo se da ćemo opet moći sudjelovati u zanimljivim radionicama i programima projekta. Hvala Dini i Nini, djelatnicama kulturnog centra Attack na susretljivosti i strpljenju.

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 6. 11. 2019.

RUKSAK PUN KULTURE - RADIONICA STOP ANIMACIJE

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 6. 11. 2019.

« Siječanj 2020 »