OBILJEŽEN DAN KRUHA U PETROVSKOM I SLATINI
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 24. 10. 2011.

I ove smo godine u našoj školi te u PŠ Slatina obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici razredne nastave okupili su se 19. listopada kako bi simbolično blagovali kruh i ostale delicije koje su pripremile njihove mame i bake. Kruh je blagoslovio velečasni Anđelko Horvatić.

Svake godine u Područnoj školi Slatina obilježava se Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Ove godine obilježili smo ga 11.10. prigodnim programom u kojem su sudjelovali svi učenici sa svojim učiteljicama. Bili smo posebice zadovoljni zbog nazočnosti ravnateljice, načelnika općine, vjeroučitelja te ostalih gostiju. Roditelji i bake potrudili su se i ove godine da nam stol koji blagujemo bude prepun različitih slastica. Svi smo uživali što se vidi iz priloženih fotografija.

21. listopada  svoju zahvalnost za plodove zemlje iskazali su učenici predmetne nastave. Pripremili su kratki prigodni program kojemu je prisustvovao i načelnik općine Petrovsko gospodin Ivan Šanjug. Nakon programa župnik je blagoslovio kruh i sve prisutne.