DAN EUROPE
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 14. 5. 2012.

9. svibnja, na sam Dan Europe, održali smo prezentaciju projekta pod nazivom Dan Europe-zajedništvo u različitosti.

U projektu su sudjelovali učenici predmetne nastave tako što su sa svojim razrednicima prikupljali informacije, istraživali i pripremali prezentaciju zemlje koju su odabrali. Roditelji su se uključili u projekt pripremom kolača, slastica i jela.

Integrirani dan započeo je završnim pripremama te postavljanjem tematskih stolova pojedine zemlje. Zatim su slijedile ppt prezentacije. 5.a upoznao nas je sa Grčkom, 6.a sa Italijom, 7.a obradio je Ujedinjeno Kraljevstvo, 7.b Belgiju, 8.a SR Njemačku, a 8.b Francusku. Uz prezentacije, učenici su uvježbali i karakteristične plesove i pjesmice zemalja koje su obrađivali.

Nakon prezentacija održao se EU kviz u kojem je sudjelovao po jedan predstavnik svakog razreda. Svoje znanje o Europskoj uniji pokazali su Ana Bolfek, Vedran Poslon, David Gorup, Kristijan Škrlec, Ante Korto Kelava i Luka Mihovil Glas. Svi sudionici su dobili priznanja i nagrade.

U sklopu obilježavanja Dana Europe, u školi je postavljena filatelistička izložba hrvatskog filateliste Berislava Turudije na temu Europske unije i eura. Izložbu je postavilo filatelističko društvo Zaboky.

Integrirani dan je završio kušanjem tradicionalnih jela i pića, a najboljim tematskim stolom prema ocjeni učitelja i učenika, proglašen je stol Ujedinjenog Kraljevstva. To je značilo slatku nagradu za 7.a razred.

Ovakvim načinom rada istražili smo posebnosti pojedinih europskih država, upoznali europsko okruženje te razvili sposobnosti prezentacije timskog rada.