ONLINE ČITATELJSKI SUSRET S UČENICIMA IZ VELIKOG TRGOVIŠĆA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 14. 2. 2022.

Jedna od posljednih aktivnosti eTwinning projekta Godina čitanja 2021., bio je online čitateljski susret učenika 3.a razreda s njihovim vršnjacima iz OŠ Veliko Trgovišće.

Susret se održao na samo Valentinovo, 14. 2., stoga je tema bila čitanje pjesama i priča s temom ljubavi.

Iako je učenicima ovo bio prvi takav susret, izvrsno su se snašli. Pažljivo su pročitali uvježbane tekstove i slušali svoje prijatelje iz Velikog Trgovišća. Nakon uvodnih pozdravnih riječi koje su izmijenile knjižničarke Jasenka i Vlatka, učiteljica Andreja predstavila je školu i Petrovsko. Zatim smo slušali treći razred iz Velikog Trgovišća i zanimljivosti o njihovoj školi. Slijedio je program u kojem su se izmjenjivali hrabri čitači iz Petrovskog i Velikog Trgovišća. Čitale su se pjesme i kratke priče s temom ljubavi, a učenici iz Petrovskog izveli su i mali lutkarski igrokaz. Nisu izostala ni pitanja, pohvale, razmišljanja i valentinovske čestitke. Učenici su na kraju vrednovali susret u Mentimeteru i napravili svoj oblak riječi kojima opisuju susret.

Bio je to susret kojim smo spojili temu Valentinovog s porukom o važnosti čitanja, druženja, upoznavanja i novih prijateljstava. Dogovorili smo se da ćemo svakako ponoviti sličan susret koji će biti još uspješniji.

Ovom suradničkom aktivnošću završili smo naše sudjelovanje u eTwinning projektu Godina čitanja 2021. Puno smo pročitali, kreativno se izražavali i stekli nova iskustva. Rado ćemo se uključiti u slične projekte ili sami osmisliti svoj projekt kojim ćemo poticati i vježbati čitanje, komuniciranje i izražavanje.

Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka, koordinatorica projekta