NAŠI UČENICI SUDJELOVALI U PROJEKTU PTIČEK - MLADI ČUVARI PRIRODE

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko - zagorske županije organizirala je 25. i 26. rujna radionice u sklopu programa „PTIČEK - program senzibiliziranja i potvrđivanja mladih čuvara prirode u Krapinsko – zagorskoj županiji“.

Na radionicama su sudjelovali i naši učenici uz pratnju učiteljice Anite Pacak.

Na radionicama je ove godine sudjelovalo 24 učenika iz šest škola s područja Krapinsko - zagorske županije (OŠ Veliko Trgovišće, OŠ Antuna Mihanovića Petrovsko, OŠ Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, OŠ Gornje Jesenje, OŠ Đure Prejca Desinić i OŠ Bedekovčina).  Ovogodišnje radionice su održane u Bedekovčini na Bedekovčanskim jezerima te na području značajnog krajobraza Zelenjak - Risvička i Cesarska gora. Radionice su vodili edukatori sa Šumarskog fakulteta u Zagrebu, Geološkog odsjeka PMF-a te Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko – zagorske županije. Diplome je mladim čuvaricama i čuvarima prirode dodijelio župan Krapinsko – zagorske županije Željko Kolar.

Svrha projekta je senzibilizirati i educirati mlade za razumijevanje i sudjelovanje u provođenju raznovrsnih akcija i mjera zaštite biološke i krajobrazne raznolikosti na području Krapinsko-zagorske županije kao što su istraživanja, opažanja, dojavljivanja, praktično sudjelovanje u projektima, rad u udrugama i slično.

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 16. 10. 2019.

« Siječanj 2020 »