RADIONICA CRTANOG FILMA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 23. 11. 2021.

Posebnog gosta ugostili smo 22. studenoga u našoj školi. Riječ je o krapinskom autoru, crtaču stripova, animatoru i ilustratoru, gospodinu Marijanu Lončaru koji je s učenicima razredne nastave održao radionicu crtanog filma.

Dvadesetak zainteresiranih učenika od 1. - 4. razreda matične škole tri školska sata izrađivalo je svoj prvi crtani film: crtali su tj. animirali pticu u letu te hod dvonožnog i četveronožnog lika. Pogledali su i nekoliko crtića Zagrebačke škole crtanog filma. Učenici su bili zainteresirani te su pokazali da imaju vještine pravih crtača. S nestrpljenjem čekamo crtani film kojeg će gospodin Marijan napraviti od svih učeničkih radova s radionice. Sav pribor i honorar voditelju radionice osigurala je KZŽ.

Atmosferu s radionice možete pogledati u filmiću: https://biteable.com/watch/3357176/4f6f28cbf314f029ddcf806f2c80aa29

Za učenike PO Slatina g. Marijan priprema posebno iznenađenje: kućicu za knjige koja će biti postavljena u prostoru područne škole, a u njoj će biti 20-ak knjiga koje su donacija Umjetničke organizacije Kreativna kuća. Učenici će slobodno posuđivati knjige iz kućice i donositi svoje koje žele podijeliti s drugima te tako razvijati ljubav prema knjizi i čitanju. Zahvalni smo osnivačima i provoditeljima programa Umjetničke organizacije Kreativna kuća, supružnicima Neni i Marijanu Lončaru kao i Društvu hrvatskih književnika na potpori projekta Kućica za knjige. Jedva čekamo da kućica stigne!

Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka