NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 10. 11. 2021.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige ove godine, Godine čitanja, učenici predmetne nastave uključili su se u online Nacionalni kviz za poticanje čitanja.

Pod geslom ''Ajmo hrvati se s knjigom'' kvizu je pristupilo nekoliko ''najhrabrijih'' učenika predmetne nastave. Svi sudionici su točno riješili kviz istražujući online izvore o odabranim knjigama. Pokazali su da vole čitati i istraživati. No, najviše sreće imao je Jakov Ovčar, učenik 6.a razreda, koji je izvučen kao pobjednik iz naše škole. Čestitamo Jakovu jer ulazi u završno izvlačenje među pobjednicima iz svih škola u Hrvatskoj. Jakova je knjižničarka nagradila prigodnim poklonom i priznanjem, a pohvala ide i svim sudionicima kviza.

Ovo je bila još jedna od aktivnosti kojom smo podržali čitanje u Godini čitanja 2021.

Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka

Čestitke Jakovu, pobjedniku kviza u našoj školi! smiley