Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine u prvom tjednu listopada.
Ciljevi su usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, organizirati u tim danima posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu, pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj, odgoj i dobrobit djece, poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom, te aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire

Tema ovogodišnjeg Dječjeg tjedna su ŽIVOTNO-PRAKTIČNE I TRADICIONALNE VJEŠTINE. Općine, gradovi i škole pozvani su da potaknu i osvijeste već kod djece i mladih koliko je važno od najranije dobi kod djece razvijati različite vještine (na području umjetnosti i društvenih znanosti, prirodnih znanosti, ekologije, solidarnosti, ali i onih životno-praktičnih i tradicionalnih vještina i umijeća koje smo u suvremeno doba tehnologije i brzog načina života jednostavno zanemarili i zaboravili.)
U našoj su školi povodom Dječjeg tjedna održane brojne radionice koje potiču razvoj različitih vještina, a posebno životno-praktičnih i tradicionalnih vještina i umijeća što u razrednim odjelima što kroz radionice koje je organiziralo i financiralo Društvo naša djeca Petrovsko.

Tjedan smo započeli odlukom Učiteljskoga vijeća o proglašenju ponedjeljka 7.10. Danom bez ocjena.
Sukladno Kurikulu škole, istog dana DND je počastilo sve učenike nižih razreda područne i matične škole mađioničarskom predstavom u Vatrogasnom domu.
Nastavili smo u srijedu 9.10. radionicama razvijanja vještina šivanja i vezenja u 3. i 4.r u matičnoj školi. Voditeljica je uz učiteljicu Tinu Zorko bila gđa. Jadranka Čavužić kojoj se i ovom prilikom zahvaljujemo.
Učenici predmetne nastave nastavili su aktivnosti sadnjom cvijeća i začinskog bilja.
U područnoj su školi učenici 1. i 3. razreda uživali u likovnoj radionici jesenskog bilja.

Zahvaljujemo svim sudionicima, gđi. Čavužić, učiteljicama, DVD-u i DND-u Petrovsko.

Pružimo djeci ljubav prije svega… ali i aktivnosti u kojima uživaju, vesele se i uče.

Ravnateljica Andrijana Osredečki