U sklopu programa Ruksak pun kulture, dvadesetak učenika 3. i 4. razreda sudjelovalo je 2. listopada na radionici Francis Footwork – ples u virtualnoj stvarnosti / Kreativne plesne priče. Radi se o dvodijelnom programu koji se sastoji od gledanja predstave Francis Footwork u izvedbi CoisCéim Dance Theatrea iz Irske, snimljenoj u tehnici virtualne stvarnosti (VR), nakon koje je slijedila interaktivna plesna radionica vezana uz radnju predstave. Program su izveli članovi Kulturnog doma Rijeka.

Članovi Kulturnog doma iz Rijeke kroz interaktivan su pristup približili učenicima umjetnost plesnog pokreta na kreativan i zabavan način. Učenici su prvi put doživjeli predstavu u tehnici virtualne stvarnosti tako da im je ovo iskustvo donijelo uzbuđenje i mnoštvo veselih reakcija. Radionica je poticala izražavanje kroz ples, jačala timski duh i poticala učenike na razvijanje vlastite kreativnosti. Atmosfera je bila energična i motivirajuća, a učenici su s oduševljenjem sudjelovali u svim aktivnostima.