U dvorcu Sveti Križ Začretje 14. lipnja održana je promocija bajke ”Zelengruda” čija je autorica Marija Poljak, bivša učenica naše škole.

Riječ je o uzbudljivoj priči sa snažnom ekološkom porukom kojom autorica promovira zdrav život i važnost vraćanja prirodi. Knjigu je ilustrirala akademska umjetnica Maja Vukina Bogović.

U predstavljanju knjige uz autoricu, ilustratoricu i krapinsku pjesnikinju Mariju Hlebec, sudjelovale su Marija Bolšec, umirovljena učiteljica hrvatskog jezika i Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka.

Program je moderirala Gordana Tepuš, a za glazbeni dio pobrinula se Adrijana Draganić, učenica 8.r OŠ Side Košutić Radoboj izvevši skladbe na klaviru iz 19. stoljeća.

Autorica Marija Poljak s radošću se prisjetila školskih dana u OŠ Antuna Mihanovića Petrovsko i istaknula svoju ljubav prema prirodi i rodnom kraju koju prenosi na svoju djecu Anu i Davida.

Zelengruda će zasigurno dopuniti fond naše školske knjižnice i biti inspirativno štivo za čitanje, osobito nakon što ugostimo autoricu najesen u našoj školi i potaknemo učenike na čitanje.

Više o promociji knjige možete pročitati na poveznici: https://zip.com.hr/drustvo/predstavljena-bajka-zelengruda-autorice-marije-poljak-u-bajkovitom-dvorcu-u-zacretju/

Jasenka Marmilić, stručna suradnica knjižničarka