NAŠA MALA KNJIŽNICA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 4. 3. 2020.

Ove školske godine učenici 2.a i 3./4.a PO Slatina uključili su se u projekt Naša mala knjižnica, koji provodimo u suradnji s izdavačkom kućom Ibis grafika.

Učenici 2.a i 3./4.a razreda, njihove učiteljice Tina Zorko, Mia Mališ i knjižničarka Jasenka Marmilić, zajedno čitaju pristigle knjige, rješavaju zadatke u kreativnim knjižicama i sudjeluju u ostalim aktivnostima predviđenima projektom, poput pisma iznenađenja, rješavanja nagradnih zadataka, izrade najčitateljskijeg kutića ili izrade čitateljskog vlakića.

Nakon što su prolistali knjige i upoznali se s pravilima projekta, učenici su prionuli čitanju i rješavanju zadataka. Dobili su pismo iznenađenja od dječje književnice Silvije Šesto, te ga sa zanimanjem pročitali. Sudjelovat će u nagradnim zadacima te jedva čekamo njihovu objavu na službenim stranicama projekta.

Osnovni cilj projekta Naša mala knjižnica je poticanje kritičkog čitanja među djecom te uz veće promotivne aktivnosti bolje predstaviti autore i povećati interes za njihove knjige te povećati publiku i stvoriti kritičke čitatelje. Naša mala knjižnica je međunarodni projekt koji okuplja šest europskih država koje predstavljaju svoje ponajbolje autore kako bi povećali interes za njihove knjige, te stvorili kritičke čitatelje, odnosno potaknuli čitanje među mladima. Projekt uključuje objavljivanje šest knjiga nagrađivanih autora iz Slovenije, Litve i Hrvatske, koje su namijenjene djeci u dobi od 8 do 11 godina. U Hrvatskoj knjige objavljuje izdavačka kuća Ibis grafika s kojom se i surađuje u provođenju projekta.

Jasenka Marmilić