ZAVRŠEN TEČAJ INFORMATIČKOG OPISMENJIVANJA

U organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Podružnice Krapinsko-zagorske županije u Osnovnoj školi Antuna Mihanovića Petrovsko u vremenu od 4. do 6. travnja održan je tečaj informatičkog opismenjavanja i rad na programiranju sa MICROBITOVIMA za učenike od 1.-8. razreda matične škole i PO Slatina.

Tečaj je organiziran uz potporu IRIM instituta iz Zagreba, županije Krapinsko-zagorske, općine Petrovsko, Osnovne škole Antuna Mihanovića Petrovsko. Tečaj su održali članovi braniteljske udruge i članovi njihovih obitelji iz UDVDR Ogranak Zabok.

Inicijativu za održavanje tečaja dali su predsjednik Kluba branitelja Petovsko Dražen Leljak i ravnateljica Osnovne škole Antuna Mihanovića Petrovsko gđa. Andrijana Osredečki, a prisustvovalo mu je ukupno 29 učenika, od čega 20 učenika 1.-4. razreda te 9 učenika 5.-8.razreda.

U tri dana tečaja u vremenu od 9,00 - 11,00 sati rad se odvijao u dvije grupe  u kojoj su učenici od 1.-4. razreda učili osnove informatike, a učenici od 5.-8. razreda uz vodstvo Davora Horvatina programiranje sa MICROBITOVIMA.

Zadnjega dana tečaja učenici viših razreda prikazali su naučene teme programiranja po cjelinama svim polaznicima tečaja, prisutnim profesorima i gostima. Prikazani su radovi programiranja strana svijeta, zbrajanja i oduzimanja, pogađanja brojeva, mjerenja temperature i niza drugih mogućnosti koje pruža rad na programiranju sa MICROBITOVIMA.

Svi polaznici tečaja kao uspomenu dobili su majicu Bajke na dlanu ili majicu braniteljske udruge, a učenica 4. razreda PO Slatina, Nikolina Krklec, na poklon je dobila jedno računalo koje je braniteljska udruga osigurala iz donacije.

Na lijepom druženju u ime domaćina osnovne škole i općine polaznicima i predavačima zahvalila se ravnateljica škole gđa. Andrijana Osredečki, a u ime braniteljske udruge dopredsjednik UDVDR Podružnice Krapinsko-zagorske županije mr.crim. Josip Horvatin.

Više fotografija možete pogledati na facebook stranici:

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 9. 4. 2018.

ZAVRŠEN TEČAJ INFORMATIČKOG OPISMENJIVANJA

Više fotografija možete pogledati na facebook stranici:

objavio: JASENKA MARMILIĆ   datum: 9. 4. 2018.

« Prosinac 2018 »