KNJIŽEVNI SUSRET S BRANKOM PRIMORAC
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 26. 4. 2013.

26. travnja, povodom obilježavanja Svjetskog dana knjiga, u našoj smo školi ugostili poznatu dječju književnicu Branku Primorac.

Susret je realiziran u suradnji s izdavačkom kućom Alfa, te je pridonio obogaćivanju naše školske knjižnice novim knjigama.

Književnicu smo ugostili u dvorani DVD-a Petrovsko. Na početku sureta Dorotea i Margareta su predstavile gošću te ukratko upoznale učenike s njenom biografijom. Saznali smo da je Branka Primorac novinarka i urednica Večernjeg lista i hrvatska spisateljica. Rođena je u Zagrebu. Sve škole  od osnovne do Fakulteta političkih znanosti pohađala je i završila u rodnome gradu. U zagrebačkoj redakciji Večernjeg lista radila je kao novinarka i urednica kulture. Pisanjem se bavi cijeli život, a u književnost ulazi s "Maturalcem", koji dobiva Nagradu "Mato Lovrak" za najbolji roman za mladež objavljen u 1993. godini, a kasnije i "Ljubavni slučaj mačka Joje" (1998).
Napisala je i biografski roman, knjigu" Perešin, život i smrt" (2001.) za koju je dobila nagradu "Bili su prvi kad je trebalo", za najbolju prozu o Domovinskom ratu.
 U druženju s učenicima književnica je ispričala zašto je počela pisati, kako su knjige nastajale, otkud joj inspiracija. Istaknula je da su u mnogim njenim knjigama opisani stvarni događaji, no zanimljivo je da nikada nije bila na maturalcu iako je to naslov njezine prve knjige. Puno je putovala i intervjuirala zanimljive ljude. Voli životinje a posebno se vezala uz svog mačka kojemu je i posvetila knjigu ''Ljubavni slučaj mačka Joje''.

Nakon nekoliko učeničkih pitanja, zahvalili smo gošći na lijepom druženju i poželjeli joj još mnogo inspiracije i dobrih knjiga.