ODRŽANO ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ HRVATSKOG JEZIKA
Autor: JASENKA MARMILIĆ, 6. 3. 2013.

5. ožujka u našoj je školi održano Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika. Pristupilo mu je 16 učenika iz 7. i 8. razreda.

Sudionike natjecanja i njihove mentore na početku su pozdravile ravnateljica Andrijana Osredečki, predsjednica povjerenstva Gordana Kučinić, prof., te Ivan Šanjug, načelnik Općine Petrovsko.

Nakon što su učenici napisali ispit, zajedno sa svojim mentorima posjetili su crkvu sv. Petra i Pavla te se družili uz ručak.

Slijedila je objava rezultata. Od predstavnika 7. razreda najbolji rezultat je postigla Tamara Jakopović iz OŠ Marija Bistrica. Na drugom mjestu je Andrea Štehec iz OŠ A. Cesarca Krapina, dok je treće mjesto pripalo Ivani Mikulčić iz OŠ V. Nazora Budinšćina.

U 8. razredima najbolja je Valentina Meglić iz OŠ Veliko Trgovišće. Drugo mjesto je svojim rezultatom zaslužio Robert Sviben iz OŠ A. Kovačića Zlatar, a treće Leonardo Latin iz OŠ LJ. Gaj Mihovljan.

Svi sudionici natjecanja dobili su pohvalnice i prigodne poklone, dok je za one koji su ostvarili prva tri mjesta i njihove mentore Općina Petrovsko osigurala monografije Petrovskog. Najbolji su također dobili i priznanja za svoj uspjeh.

U prilogu su ljestvice konačnog poretka za 7. i 8. razred.

Ovim se putem zahvaljujemo i pekari Pekom koja je osigurala peciva za sve sudionike natjecanja.