Obavijest roditeljima i učenicima predmetne nastave (5. - 8.r)
Autor: Katarina Muranić, 3. 9. 2020.

U nastavku slijede upute za početak nove nastavne godine.

Dragi učenici, poštovani roditelji,
u nastavku slijede upute za početak nove nastavne godine koja počinje u ponedjeljak 7.9. u jutarnjoj smjeni u 7:30 sati. Nastavni sat ove školske godine traje 40 minuta.
· Prvi dan u školu učenici trebaju donijeti:
1. Masku
2. Vrećicu za odlaganje i čuvanje maske
3. Školsku torbu
4. Bilježnice za predmete po rasporedu za ponedjeljak
5. Pisaći pribor
6. Papuče
7. Ključ za garderobu (5. r preuzima u školi)
8. Dnevnik temperature (bilježnica) – roditelji ili učenici predmetne nastave mjere temperaturu koju zapisuju u dnevnik
· Autobus:
1. Učenici koji u školu dolaze autobusom vode se postojećim rasporedom prijevoza (Tkalci 6:45)
2. U autobusu je obavezno nošenje maski prema uputama epidemiološke službe (1. dan nose svoju masku) – maska se stavlja prije ulaska u autobus i ne skida se do ulaženja u matičnu učionicu u školi.
3. Učenici u autobusu uvijek sjede na istom mjestu po razredima
4. U razrednim grupama držeći distancu učenici dolaze do škole gdje ih u školu po rasporedu uvodi predmetni učitelj.
· Maske:
1. Prvi dan obavezno moraju u školu donijeti svoju masku i vrećicu za odlaganje iste
2. U školi će učenici dobiti po 2 platnene maske koje treba prije prvog nošenja sterilizirati (oprati i ispeglati)
3. 1 maska se koristi 1 dan, a nakon toga treba ju sterilizirati (dužnost roditelja je voditi brigu o higijeni maske jer se nosi u osobne svrhe)
4. Maska se obavezno nosi od trenutka ulaska u autobus i ne skida se do ulaženja u matičnu učionicu u školi
5. Maska se koristi tijekom boravka u svim zajedničkim prostorijama škole (hodnik, wc….)
6. Ako učenik u školu dođe bez maske, o tome će biti informiran roditelj
7. Učenici koji nisu putnici masku na lice stavljaju prije ulaska u školu.
· Ulazak u školu
1. Učenici se moraju ispred škole grupirati u svoje razrede poštujući razmak
2. Predmetni učitelj ih uvodi u školu gdje se pregledava dnevnik izmjerene temperature, a zatim se preodijevaju te se nakon toga dezinficiraju i idu u matični razred

Molimo roditelje koji nisu u mogućnosti u vrlo kratkom roku doći po dijete u školu da daju pismenu suglasnost s imenom i prezimenom te telefonskim brojem osobe koju ćemo u tom slučaju kontaktirati.

Molimo učenike da redovito obavijesti i na Yammeru u svojim razrednim grupama.